Mobile Menu - OpenMobile Menu - Closed

Connect

Congressman Tom Cole

Representing the 4th District of Oklahoma

Votes and Legislation

The chief role of the legislative branch is developing, making and monitoring laws. New legislation is passed almost every week. In addition to casting votes on behalf of the Fourth District, I have the opportunity to be involved in the federal lawmaking process by sponsoring and co-sponsoring valuable legislation.

Constituents can watch the House floor in the real time or view the latest House votes (learn how to read roll call information here)

My voting record is available below. If you'd like to share your thoughts on current legislation, please make your voice heard by contacting my office.

 

Recent Votes

Date Roll Call Bill Vote
1/15/2019 33 H.R.135 Yea
1/15/2019 32 H.RES.41 Yea
1/15/2019 31 H.J.RES.27 Nay
1/14/2019 30 H.R.116 Yea
1/11/2019 29 H.R.221 Yea
1/11/2019 28 S.24 Yea
1/11/2019 27 H.R.266 Nay
1/11/2019 26 H.R.266 Yea
1/10/2019 25 H.R.265 Nay
1/10/2019 24 H.R.265 Yea